Šarlotes iela 1B, Rīga. Uzziņu tālrunis: +371 67334433  centrala@laboratorija.lv

Alerg. paneļi-kvant. IgE 30 alergēni-inhalācijas

Alerg. paneļi-kvant. IgE 30 alergēni-inhalācijas. E klases imūnglobulīni pirmo reizi tika atklāti 1964. gadā un tiem ir būtiska loma I tipa alerģisko reakciju palaišanā. Pēc B-limfocītu pārveidošanās tā sauktajās plazmatiskajās šūnās, B limfocīti veido dažādu klašu antivielas, kas cirkulē asinīs un atbild par humorālo imunitāti. Helperi un supresori (T limfocītu apakšklases) regulē B limfocītu pārveidošanos antivielu sekretējošās plazmatiskajās šūnās. Ja šī sistēma nedarbojas, B limfocītu pārveidošanos var izraisīt citkārt vienkārši nekaitīgi antigēni. Rezultātā, plazmatiskās šūnas sintezēs galvenokārt IgE klases antivielas. Šīs antivielas ceļo pa asins straumi, līdz sasniedz bazofilos granulocītus un tuklās šūnas, kur tās tiek piesaistītas specifiskiem receptoriem ar antivielu Fc reģionu starpniecību. Ja organisms kādreiz vēl saskaras ar specifisko alergēnu, tad šis alergēns dodas tieši uz pie šūnām piesaistītajām IgE antivielām un savieno divas blakus esošās IgE molekulas. Šis veidojums izsauc šūnu aktivāciju un tās atbrīvo dažādus vazoaktīvus amīnus, galvenokārt, histamīnu, kas kopā ar citiem stipri aktīviem mediatoriem var izsaukt I tipa alerģijai tipiskus simptomus, tādus kā izsitumus, urtikāriju (nātreni), dermatītu, rinītu (deguna gļotādas iekaisumu), siena drudzi, astmu un pat anafilaktisko šoku.
Код
1324009
Цена
18.5
Компенсация
Kompensācija
Kas jāievēro pirms analīžu nodošanas:

Speciāla pacienta sagatavošana nav nepieciešama.                                                                                                                                                                                                                                             Analīzes materiāls - asinis.

Analīzes materiāls
Normas rādītāji
Показания к проведению:
Kādos gadījumos ārsts nozīmē veikt analīzi?

AlleisaScreen Panel 30 Resp satur 30 sekojošus alergēnus:

Kopējā IgE pozitīvā kontrole. Mājas putekļu ērcīte (Dermatophagoies pteronyssinus), mājas putekļu ērcīte II (Dermatophagoies farinae), prusaks, bērzs, alksnis, lazda, jaukta zāle, rudzu putekšņi, vērmele, kumelītes ziedi, bišu inde, lapseņu inde, latekss, Penicillium notatum, Cladosporium herbarum, Aspergillus fumigatus, Alternaria alternata, kaķis, zirgs, suns, jūrascūciņa, kāmis, trusis, pele, žurkas, papagaiļi, pienene, Acarus siro.

Analīzes izpildes laiks

3 darba dienas.

Medicīniskās normas
Interpretācija

Alergēnu paneļa-kvantitatīvais IgE 30 (alergēni-inhalācijas) rezultātus izvērtē klīnicists pēc attiecīgā  specifiskā alergēna IgE daudzuma.

Подготовка пациента к анализу
Отклонение от нормы

Alerg. paneļi-kvant. IgE 30 alergēni-inhalācijas.

E klases imūnglobulīni pirmo reizi tika atklāti 1964. gadā un tiem ir būtiska loma I tipa alerģisko reakciju palaišanā. Pēc B-limfocītu pārveidošanās tā sauktajās plazmatiskajās šūnās, B limfocīti veido dažādu klašu antivielas, kas cirkulē asinīs un atbild par humorālo imunitāti. Helperi un supresori (T limfocītu apakšklases) regulē B limfocītu pārveidošanos antivielu sekretējošās plazmatiskajās šūnās. Ja šī sistēma nedarbojas, B limfocītu pārveidošanos var izraisīt citkārt vienkārši nekaitīgi antigēni. Rezultātā, plazmatiskās šūnas sintezēs galvenokārt IgE klases antivielas. Šīs antivielas ceļo pa asins straumi, līdz sasniedz bazofilos granulocītus un tuklās šūnas, kur tās tiek piesaistītas specifiskiem receptoriem ar antivielu Fc reģionu starpniecību. Ja organisms kādreiz vēl saskaras ar specifisko alergēnu, tad šis alergēns dodas tieši uz pie šūnām piesaistītajām IgE antivielām un savieno divas blakus esošās IgE molekulas. Šis veidojums izsauc šūnu aktivāciju un tās atbrīvo dažādus vazoaktīvus amīnus, galvenokārt, histamīnu, kas kopā ar citiem stipri aktīviem mediatoriem var izsaukt I tipa alerģijai tipiskus simptomus, tādus kā izsitumus, urtikāriju (nātreni), dermatītu, rinītu (deguna gļotādas iekaisumu), siena drudzi, astmu un pat anafilaktisko šoku.