Šarlotes iela 1B, Rīga. Uzziņu tālrunis: +371 67334433  centrala@laboratorija.lv

PAPPA-A

PAPP-A - cilvēka ar grūtniecību saistītais plazmas proteīns ir lielmolekulārs placentas sintezēts glikoproteīns (MW 200 kDa). Grūtniecības laikā to lielā daudzumā sintezē trofoblasts un tas nonāk mātes asinsritē. Tiek pieņemts, ka PAPP-A ir iesaistīts grūniecības laikā imūnās atbildes reakcijas modulācijā. PAPP-A fizioloģisko lomu turpina pētīt, jo tā funkcionālā nozīme nav līdz galam skaidra. Līdz šīm ir noskaidrots, ka pazemināta PAPP-A koncentrācija grūtniecības laikā ir saistīta ar augļa hromosomu anomālijām. PAPP-A izmanto 13. un18. hromosomu trisomiju (Edwarda sindroms)  un 21.hromosomas trisomijas (Dauna sindroms)prenatālajam skrīningam grūtniecības pirmajā trimestrī (no 8.grūtniecības nedēļas līdz 11.nedēļām 6 dienām). Ir vairāki nopietni klīniskie pētījumi, kuri pierāda PAPP-A diagnostisko vērtību kā hromosomu anomāliju riska skrīninga marķieri grūtniecības sākumā (pirmajā trimestrī)  PAPP-A līmenis ir ievērojami samazināts, ja auglim draud Dauna vai Edwarda sindroms. Turklāt šis tests ir arī informatīvs aborta riska gadījumā. Kombinācija brīvais β – HCG, PAPP-A, mātes vecums un augļa neirosonogrāfija (NT) būtiski palielina prenatālā skrīninga efektivitāti. PAPP-A noteikšanai ir optimāls periods apmēram 12 grūtniecības nedēļā (11 - 14 nedēļas). Pēc 14 grūtniecības nedēļas diagnostika vērtība PAPP-A kā Dauna sindroma riska marķieris ir nenozīmīga.  
Код
1312016
Цена
8.54
Компенсация
Kompensācija
Kas jāievēro pirms analīžu nodošanas:

Speciāla pacienta sagatavošanās nav nepieciešama.
Analīzes materiāls - asinis.

Analīzes materiāls
Normas rādītāji
Показания к проведению:
Kādos gadījumos ārsts nozīmē veikt analīzi?
  • skrīninga tests grūtniecēm 1. un agrā 2. trimestrī (11 - 13 nedēļas), lai novērtētu augļa hromosomu anomālijas risku, ;
  • ja ir bijušas smagas komplikācijas grūtniecības vēsturē (lai novērtētu aborta draudus );
  • grūtniecēm, kuras vecākas par 35 gadiem;
  • ja ir bijuši divi vai vairāk spontāni aborti agrīnā grūtniecības laikā;
  • ja ir konstatēta sasslimšana ar B hepatīta vīrusu, masaliņām, herpes vīrusu, un citomegalovīrusu;
  • ja ģimenē ir dzimuši bērni ar Dauna sindromu vai citām ar hromosomu patoloģiju saistītām saslimšanām;
  • iedzimtas slimības tuviem radiniekiem;
  • ja dzīvesbiedrs bijis apstarojuma vai citu kaitīgo vielu ietekmē pirms bērna ieņemšanas.
Analīzes izpildes laiks

1 dienas laikā.

Medicīniskās normas
Interpretācija

Rezultātu novērtēšanai svarīgs precīzs grūtniecības laiks.

PAPP –A līmenis pazemināts

1. grūtniecības trimestra izmeklējumu ietvaros:

  • paaugstinās augļa hromosomu anomāliju risks (Dauna, Edwarda sindroms);
  • aborta risks.

 

Подготовка пациента к анализу
Отклонение от нормы

PAPP-A - cilvēka ar grūtniecību saistītais plazmas proteīns ir lielmolekulārs placentas sintezēts glikoproteīns (MW 200 kDa). Grūtniecības laikā to lielā daudzumā sintezē trofoblasts un tas nonāk mātes asinsritē.

Tiek pieņemts, ka PAPP-A ir iesaistīts grūniecības laikā imūnās atbildes reakcijas modulācijā. PAPP-A fizioloģisko lomu turpina pētīt, jo tā funkcionālā nozīme nav līdz galam skaidra. Līdz šīm ir noskaidrots, ka pazemināta PAPP-A koncentrācija grūtniecības laikā ir saistīta ar augļa hromosomu anomālijām.

PAPP-A izmanto 13. un18. hromosomu trisomiju (Edwarda sindroms)  un 21.hromosomas trisomijas (Dauna sindroms)prenatālajam skrīningam grūtniecības pirmajā trimestrī (no 8.grūtniecības nedēļas līdz 11.nedēļām 6 dienām).

Ir vairāki nopietni klīniskie pētījumi, kuri pierāda PAPP-A diagnostisko vērtību kā hromosomu anomāliju riska skrīninga marķieri grūtniecības sākumā (pirmajā trimestrī)  PAPP-A līmenis ir ievērojami samazināts, ja auglim draud Dauna vai Edwarda sindroms. Turklāt šis tests ir arī informatīvs aborta riska gadījumā.

Kombinācija brīvais β – HCG, PAPP-A, mātes vecums un augļa neirosonogrāfija (NT) būtiski palielina prenatālā skrīninga efektivitāti. PAPP-A noteikšanai ir optimāls periods apmēram 12 grūtniecības nedēļā (11 - 14 nedēļas). Pēc 14 grūtniecības nedēļas diagnostika vērtība PAPP-A kā Dauna sindroma riska marķieris ir nenozīmīga.