Šarlotes iela 1B, Rīga: +371 67334433  centrala@laboratorija.lv

SIA Centrālā Laboratorija piedāvā jaunu pakalpojumu – Leptīna līmeņa noteikšana asinīs.

Vēl viena būtiska leptīna funkcija ir menstruālās funkcijas regulācija – pie kritiski zemas leptīna koncentrācijas sievietēm nenotiek ovulācija un tiek būtiski traucēts menstruālais cikls. Netiešā veidā leptīns regulē organisma reproduktīvo funkciju kā sievietēm tā vīriešiem.Zems testosterona (T) līmenis ir saistīts ar paaugstinātu leptīna līmeni, kas veicina aptaukošanos, un zems T līmenis ir neatkarīgs prognostisks faktors viscerālai aptaukošanai (jeb – ir tieši saistīts ar viscerālo aptaukošanos), kas ir riska faktors kardiovaskulārām slimībām. Mijiedarbība ar insulīnu – leptīns tiek uzskatīts par vienu no 2. tipa cukura diabēta patoģenēzes faktoriem. Palielinātās koncentrācijas rezultātā leptīns nomāc insulīna sekrēciju un inhibē insulīna ietekmi uz aknu šūnām kā arī palielina insulīna rezistenci insulīnatkarīgos audos. Leptīna koncentrācijai ir tieša korelācija ar sirds asinsvadu slimībām neatkarīgi no pārējiem ietekmējošiem faktoriem tādiem kā smēķēšana, paaugstinātā holesterīna līmeņa un augsta spiediena. Tas ir saistīts ar leptīna ietekmi uz artēriju elastību. Kā arī augsta leptīna koncentrācija ir saistīta ar lielu trombozes risku. Uz trombocītu virsmas ir leptīna receptori, kurus kairinot, tiek inducēta trombu veidošanās. Analīzes cena 10 Euro. Savākšanas ierīce-vakutainers bez piedevām (sarkans) Savākšanas nosacījumi: 1 stundas laikā atdalīt serumu, uzglabāt 24h ledusskapī +2--+8 C, tad sasaldēt     Congenital leptin deficiency is associated with severe early-onset obesity in humans. Montague CT et al. Nature (1997 Jun 26) 387(6636):903-8.   Lehninger Principles of Biochemistry 5th edition. Nelson D.L., Cox M.M. W. H. Freeman, 2008 p.931-934   Leptin and ovarian folliculogenesis, Brannian JD, Hansen KA, Semin Reprod Med. 2002, p.103-112. Vecāku vīriešu testosterona deficīta ārstēšana, Ērenpreiss J. 2008.                                

Vēl viena būtiska leptīna funkcija ir menstruālās funkcijas regulācija – pie kritiski zemas leptīna koncentrācijas sievietēm nenotiek ovulācija un tiek būtiski traucēts menstruālais cikls. Netiešā veidā leptīns regulē organisma reproduktīvo funkciju kā sievietēm tā vīriešiem.Zems testosterona (T) līmenis ir saistīts ar paaugstinātu leptīna līmeni, kas veicina aptaukošanos, un zems T līmenis ir neatkarīgs prognostisks faktors viscerālai aptaukošanai (jeb – ir tieši saistīts ar viscerālo aptaukošanos), kas ir riska faktors kardiovaskulārām slimībām.

Mijiedarbība ar insulīnu – leptīns tiek uzskatīts par vienu no 2. tipa cukura diabēta patoģenēzes faktoriem. Palielinātās koncentrācijas rezultātā leptīns nomāc insulīna sekrēciju un inhibē insulīna ietekmi uz aknu šūnām kā arī palielina insulīna rezistenci insulīnatkarīgos audos.

Leptīna koncentrācijai ir tieša korelācija ar sirds asinsvadu slimībām neatkarīgi no pārējiem ietekmējošiem faktoriem tādiem kā smēķēšana, paaugstinātā holesterīna līmeņa un augsta spiediena. Tas ir saistīts ar leptīna ietekmi uz artēriju elastību. Kā arī augsta leptīna koncentrācija ir saistīta ar lielu trombozes risku. Uz trombocītu virsmas ir leptīna receptori, kurus kairinot, tiek inducēta trombu veidošanās.

Analīzes cena 10 Euro.

Savākšanas ierīce-vakutainers bez piedevām (sarkans)

Savākšanas nosacījumi: 1 stundas laikā atdalīt serumu, uzglabāt 24h ledusskapī +2--+8 C, tad sasaldēt

 

 

Congenital leptin deficiency is associated with severe early-onset obesity in humans. Montague CT et al. Nature (1997 Jun 26) 387(6636):903-8.

 

Lehninger Principles of Biochemistry 5th edition. Nelson D.L., Cox M.M. W. H. Freeman, 2008 p.931-934

 

Leptin and ovarian folliculogenesis, Brannian JD, Hansen KA, Semin Reprod Med. 2002, p.103-112.

Vecāku vīriešu testosterona deficīta ārstēšana, Ērenpreiss J. 2008.