BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

 • Vai varu nodot analīzes ar citas laboratorijas nosūtījumu?

Mūsu laboratorijā pieņem ar jebkuras citas laboratorijas nosūtījumiem, jo pacientam ir tiesības izvēlēties laboratoriju, kurā nodot analīzes.

 • Vai varu nodot analīzes bez ārsta nosūtījuma?

Jā, bez ārsta nosūtījuma visas analīzes var nodot kā maksas analīzes. Ārsta nosūtījums ir nepieciešams, ja analīzes apmaksā Nacionālais veselības dienests ( ārsts, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu) vai Jūsu apdrošināšanas kompānija.

 • Vai ir iespējams nodot analīzes papildus ārsta nozīmētajām?

Jā, reģistrācijas laikā Jums ir iespēja izvēlēties papildus analīzes. Jārēķinās, ka šie izmeklējumi būs maksas.

 • Vai es varu pierakstīties analīžu nodošanai?

Jā, Jūs varat veikt iepriekšēju pierakstu, lai nodotu analīzes Jums ērtākajā laikā. Lai pierakstītos, zvaniet - Tālr. 67334433 vai rakstiet – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (vismaz vienu dienu iepriekš).

 • Kādos trauciņos pareizi nodot materiālu ( urīns, fēces, krēpas u.c. ) ?

Katram izmeklējumam ir speciāli paredzēts trauks, ko BEZ MAKSAS iespējams saņemt jebkurā SIA “Centrālā laboratorija” filiālē.

Piemēram, urīna stobriņi satur konservantu (baltu pulverveida vielu), kuru nekādā gadījumā nedrīkst izbērt.

 

Informācija paraugu savākšanai mājas apstākļos - https://www.laboratorija.lv/pacientiem/paraugu-savaksana-majas-apstaklos.html

 

 • Kas jāņem vērā apmeklējot laboratoriju ar bērnu?

Atbilstoši Pacienta tiesību likuma 13. panta pirmajai daļai, nepilngadīgam pacientam līdz 14 g.v.,saņemot laboratoriskos pakalpojumus, obligāti nepieciešama pacienta likumiskā pārstāvja klātbūtne. Gan bērnam, gan likumiskajam pārstāvim ir nepieciešami personu apliecinoši dokumenti. Pilnvarotai personai papildus ir nepieciešama notariāli vai bāriņtiesas apstiprināta pilnvara.

 • Vai ir iespēja nodot analīzes anonīmi?

Jā, visas analīzes iespējams nodot anonīmi. Jārēķinās, ka tad šie izmeklējumi būs tikai maksas un nav iespējama Nacionālā veselības dienesta apmaksa.

 • Vai asins ņemšana un materiāla apstrāde vienmēr ir maskas pakalpojums?

Bērniem līdz 18 g.v. un grūtniecēm šo pakalpojumu apmaksā Nacionālais veselības dienests, ja analīzes nodod ar ārsta nosūtījumu (ārsts, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu). Pārējiem šis ir maksas pakalpojums.

 • Kādas analīzes sedz apdrošināšanas kompānija?

Apdrošināšanas kompānija analīzes apmaksā tikai ar ārsta nosūtījumu. Apmaksāto analīžu sarkasts ir atkarīgs no jūsu  polises.

 Kā atvērt manus analīžu rezultātus e-pastā?

            Lai atvērtu analīžu rezultātus Jūsu e-pastā, ir nepieciešama parole, ko izsniedz            reģistrācijas laikā papīra formātā vai SMS veidā. Parole sastāv no 12 cipariem un        katram atbilžu pārskatam tā ir atšķirīga.

 • Saņēmu SMS ar paroli, bet rezultātu vēl nav. Kā rīkoties?

SMS ar paroles informāciju Jūs saņemat, kad pabeigta pieprasīto analīžu reģistrācija. Rezultātus norādītajā e-pastā vai laboratorija.lv saņemsiet, kad būs pabeigts izmeklēšanas process.

 • Kā saņemt citas personas (bērnu, vecāku, vecvecāku u.c.) analīžu rezultātus?

Bērna analīžu rezultātus iespējams saņemt filiālē, uzrādot pasi ar ierakstu par bērnu vai bērna personu apliecinošu dokumentu.

Citas personas analīžu rezultātus iespējams saņemt ar pilnvaru, ko jāuzrāda filiālē (pilnvaru nav nepieciešams notariāli apstiprināt). Pilnvarā jānorāda gan pacienta, gan pilnvarotās personas dati (vārds, uzvārds un personas kods).

 

Elektroniski citas personas vai bērna rezultātus nav iespējams saņemt, ja reģistrācijas laikā nav norādīts e-pasts. Ja e-pasts ir norādīts un ir nepieciešama parole atbildes atvēršanai, jānosūta elektronisks pieprasījums uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., norādot -  pacienta vārdu, uzvārdu, personas kodu un ārstu, kas nosūtījis analīzes.

 • Ja es nodevu analīzes gadu atpakaļ, vai ir iespējams apskatīt savus analīžu rezultātus?

Savu analīžu rezultātu vēsturi ir iespējams saņemt filiālē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

 • Vai ir iespējams saņemt ārsta konsultāciju?

            Laboratorijas ārsta konsultāciju par analīžu rezultātiem ir iespējams saņemt Šarlotes ielā 1b, Rīgā (iepriekš vienojoties par konsultācijas laiku). Konsultāciju ārsts sniedz tikai par laboratorisko izmeklējumu vispārēju nozīmi.

Ja vēlaties, ir iespējams pierakstīties pie jebkura speciālista mūsu sadarbības partneru mājās lapā https://www.epoliklinika.lv/pieraksts.html vai pa tālr. 67799977.

 

 • Ja es izsaucu mājas vizīti, vai analīzes var nodot visi ģimenes locekļi?

Mājas vizītes cena ir par izsaukumu, tāpēc analīzes var nodot visi ģimenes locekļi bez papildus samaksas. Lūdzam iepriekš informēt cik ģimenes locekļiem tiks veiktas analīzes. Mājas vizītes iespējams izsaukt Rīgā, Rīgas raj. un Jūrmalā.

 

 

 

chat3