Dzemdes kakla vēža skrīninga programma

Image

 

Sievietēm vecumā no 30 gadiem līdz 70 gadiem, kā skrīninga pamatmetode tiek pielietota molekulārās diagnostikas metode, kas ļauj noteikt cilvēka papilomas vīrusa jeb CPV DNS (angliski: Human papillomavirus – HPV) klātbūtni organismā. Gadījumos, kad ir noteikti augsta riska CPV tipi, tad to pašu paraugu laboratorija nosūta citoloģiskai izmeklēšanai. Laboratorija no esošā parauga veic arī šķidruma citoloģijas izmeklējumu. Ginekologs vai ģimenes ārsts nosūta pie speciālista veikt kolposkopijas izmeklējumu. Par tālāko izmeklējumu taktiku lemj kolposkopijas speciālists.

Sievietēm vecumā no 25 gadu līdz 29 gadiem, kā skrīninga pamatmetode paliek šķidruma citoloģija. Gadījumā ja sievietēm šajā vecu grupā citoloģiskās uztriepēs ir konstatētas A2 (ASC-US), A3 (LSIL), vai A5 (AGUS) grupas, materiāls tiek nosūtīts CPV testēšanai, AH (ASC-H) vai A4 (HSIL) sievieti nosūta uz kolposkopijas izmeklējumu.

Image

 
Materiāls: Līdzšinējie šķidruma citoloģijas paraugi konservanta šķidrumā – SurePath™ (zils korķīts) vai PreservCyt® (balts korķīts).  
Image

 
Apmaksa: Apmaksā NVD dzemdes kakla vēža skrīninga programmas ietvaros.  
Image

 
Materiāla transportēšanas kārtības: uzglabājot no +18 °C līdz +26 °C.  

– Stobriņu pasūtīšana: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 27078955

– Citoloģijas nodaļa, t. 29600910

chat3