Pirms doties vasaras piedzīvojumos, pārbaudi savu intīmo veselību, jo seksuāli transmisīvās infekcijas mēdz noritēt bez simptomiem. SIA “Centrālā laboratorija” laboratorijas vadītāja ārste Jana Osīte skaidro, kādas analīzes veikt, lai rūpētos par sevi un pasargātu no iespējamas inficēšanās partneri.
Narkotisko vielu diagnostika ir pieejama dažādā veidā un dažādos materiālos, piemēram, izmantojot asins, siekalas, matus un nagus, bet vispopulārākā un pieejamākā ir vielu klātbūtnē noteikšana urīnā...
D vitamīns ir taukos šķīstoša viela, kas nepieciešama kalcija, fosfora un magnija līmeņa uzturēšanai asinīs (organismā). Pēc izcelsmes D vitamīns ir divu veidu: endogēnais (holekalciferols), kas galvenokārt veidojas ādā saules gaismas ietekmē, un eksogēnais (ergokalciferols), kas nonāk organismā ar pārtiku.
Sakarā ar pacientu brīvu pārvietošanu pa pasaule un neierobežotu eksotisku valsts apmeklējumu un ar tūristu pieaugumu strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem.
Alerģija ir imūnās sistēmas pastiprināta reakcija uz organismā vai vidē esošām specifiskām vielām - alergēniem, piemēram, putekļiem, pārtiku, medikamentiem, dzīvnieku spalvām un dažādām ķīmiskām vielām.
- Vai visas analīzes jānodod tukšā dūšā?
- Vai tad, ja nepieciešams veikt papildu analīzes, tās vienmēr jānodod atkārtoti?