Raksti

D vitamīna nozīme un tā līmeņa noteikšana organismā

D vitamīns ir taukos šķīstoša viela, kas nepieciešama kalcija, fosfora un magnija līmeņa uzturēšanai asinīs (organismā). Pēc izcelsmes D vitamīns ir divu veidu: endogēnais (holekalciferols), kas galvenokārt veidojas ādā saules gaismas ietekmē, un eksogēnais (ergokalciferols), kas nonāk organismā ar pārtiku.

Zarnu trakta parazītu diagnostika

Sakarā ar pacientu brīvu pārvietošanu pa pasaule un neierobežotu eksotisku valsts apmeklējumu un ar tūristu pieaugumu strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem.

Alerģiju diagnostika

Alerģija ir imūnās sistēmas pastiprināta reakcija uz organismā vai vidē esošām specifiskām vielām - alergēniem, piemēram, putekļiem, pārtiku, medikamentiem, dzīvnieku spalvām un dažādām ķīmiskām vielām.

Featured

Mīti un patiesība par laboratoriskiem izmeklējumiem

  • Vai visas analīzes jānodod tukšā dūšā?
  • Vai tad, ja nepieciešams veikt papildu analīzes, tās vienmēr jānodod atkārtoti?
Featured

Būtiski par aizkuņģa dziedzera laboratoriskiem izmeklējumiem!

Aizkuņģa dziedzeris ir sekretējošs orgāns, kas izstrādā gremošanas fermentus, ka arī hormonus, kuri ietekmē vielmaiņu kopumā. Aizkuņģa dziedzera bojājuma gadījumā sekrēts tieknekontrolēti izdalīts, kas noved pie asins, urīna un fēču ķīmiskā sastāva disbalansa.

Urīna analīze - garām skrienot, nesanāks!

Laboratoriskā medicīna aizsākās pirms vairāk kā 6000 gadiem, kad cilvēka urīna analīze kļuva par pirmo laboratorisko izmeklējumu, ko dēvēja par uroskopiju no vārda uroscopia, kas nozīmēja „zinātniska urīna izmeklēšana” un pamatā iekļāva asins, strutu, akmeņu un citu urīna parametru raksturošanu.

chat3