Biežāk uzdotie jautājumi

Vai varu nodot analīzes ar citas laboratorijas nosūtījumu?

Mūsu laboratorijā pieņem ar jebkuras citas laboratorijas nosūtījumiem, jo pacientam ir tiesības izvēlēties laboratoriju, kurā nodot analīzes.

Vai varu nodot analīzes bez ārsta nosūtījuma?

Jā, bez ārsta nosūtījuma visas analīzes var nodot kā maksas analīzes. Ārsta nosūtījums ir nepieciešams, ja analīzes apmaksā Nacionālais veselības dienests ( ārsts, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu) vai Jūsu apdrošināšanas kompānija.

Vai ir iespējams nodot analīzes papildus ārsta nozīmētajām?

Jā, reģistrācijas laikā Jums ir iespēja izvēlēties papildus analīzes. Jārēķinās, ka šie izmeklējumi būs maksas.

Vai es varu pierakstīties analīžu nodošanai?

Jā, Jūs varat veikt iepriekšēju pierakstu, lai nodotu analīzes Jums ērtākajā laikā. Lai pierakstītos, zvaniet - Tālr. 67334433 vai rakstiet – [email protected] (vismaz vienu dienu iepriekš).

Kādos trauciņos pareizi nodot materiālu ( urīns, fēces, krēpas u.c. ) ?

Katram izmeklējumam ir speciāli paredzēts trauks, ko BEZ MAKSAS iespējams saņemt jebkurā SIA “Centrālā laboratorija” filiālē.

Piemēram, urīna stobriņi satur konservantu (baltu pulverveida vielu), kuru nekādā gadījumā nedrīkst izbērt.

 

Informācija paraugu savākšanai mājas apstākļos - https://www.laboratorija.lv/pacientiem/paraugu-savaksana-majas-apstaklos.html

Kas jāņem vērā apmeklējot laboratoriju ar bērnu?

Atbilstoši Pacienta tiesību likuma 13. panta pirmajai daļai, nepilngadīgam pacientam līdz 14 g.v.,saņemot laboratoriskos pakalpojumus, obligāti nepieciešama pacienta likumiskā pārstāvja klātbūtne. Gan bērnam, gan likumiskajam pārstāvim ir nepieciešami personu apliecinoši dokumenti. Pilnvarotai personai papildus ir nepieciešama notariāli vai bāriņtiesas apstiprināta pilnvara.

Vai ir iespēja nodot analīzes anonīmi?

Jā, visas analīzes iespējams nodot anonīmi. Jārēķinās, ka tad šie izmeklējumi būs tikai maksas un nav iespējama Nacionālā veselības dienesta apmaksa.

Vai asiņu ņemšana un materiāla apstrāde vienmēr ir maksas pakalpojums?

Bērniem līdz 18 g.v. un grūtniecēm šo pakalpojumu apmaksā Nacionālais veselības dienests, ja analīzes nodod ar ārsta nosūtījumu (ārsts, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu). Pārējiem šis ir maksas pakalpojums.

Kādas analīzes sedz apdrošināšanas kompānija?

Apdrošināšanas kompānija analīzes apmaksā tikai ar ārsta nosūtījumu. Apmaksāto analīžu sarkasts ir atkarīgs no jūsu  polises.

chat3