Jaunumi

Ātra un precīza patogēno sēnīšu diagnostika - DermaGenius

IVFCentrālā laboratorija piedāvā jaunu testu patogēno sēnīšu diagnostikai. Izmantojot jaunākās paaudzes reālā laika polimerāzes ķēdes reakcijas, iespējams noteikt vairāk nekā 95% klīniski nozīmīgu patogēnu sēnīšu jeb dermatofītu, kas izraisa plaša spektra nagu, ādas un matu slimības.

Sēnīšu slimības var skart jebkuru orgānu, bet visbiežāk tiek inficēta āda un ādas derivāti – mati un nagi. Tie ir kā barjera, kas pasargā organismu no ārējās vides negatīvās ietekmes, tostarp baktērijām un mikrobiem. Sēnītes, kas rada bojājumus, ir klīniski nozīmīgas un tās iespējams precīzi noteikt, veicot laboratoriskus izmeklējumus.

Tests tiek veikts ar jaunākās paaudzes reālā laika polimerāzes ķēdes reakcijas DermaGenius Multiplex metodi. Ļoti ātri un precīzi nosakot 12 dažādu sēnīšu klātbūtni izmeklējamā paraugā. Šīs metodes priekšrocība ir precizitāte un ātrums – atbildi var saņemt jau pēc pāris dienām, tātad ātrāk uzsākt atbilstošu ārstēšanu, lai nepatīkamo kaiti uzveiktu.

Identificējamie patogēni:

Candida albicans
Trichophyton mentagrophytes
Trichophyton interdigitale
Trichophyton rubrum
Trichophyton soudanense
Trichophyton tonsurans
Trichophyton violaceum
Microsporum canis
Microsporum audouinii
Epidermophyton floccosum
Trichophyton benhamiae
Trichophyton verrucosum

Ar jauno diagnostikas iespēju var noteikt arī Candida albicans jeb raugveida sēnes, kas biežāk izraisa infekciju roku nekā kāju nagos, un tās ir arī izplatītākais onihomikozes izraisītājs roku nagiem. Sievietēm šo slimību novēro biežāk nekā vīriešiem, tā ir aktuāla arī cilvēkiem ar hronisku gļotādu kandidozi.

 

Paraugu savākšanas instrukcija

 

Testējamais materiāls: nagu, ādas vai matu paraugi

Analīzes izpildes laiks: 7 darba dienas

Cena: 30 EUR

 

chat3