Centrālā laboratorija piedāvā veikt analīzes antivielu noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusu (vīruss izraisa Covid-19 infekciju).

Laboratorijā ir pieejamas sekojošās analīzes antivielu noteikšanai asins serumā vai plazmā:

Antivielas pret SARS-CoV-2 (anti - SARS-CoV-2)

Kvalitatīvais imūnķīmiskais tests kopējo (ieskaitot IgG klases) antivielu noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusu. Testsistēmas sastāvā ir rekombinantais nukleokapsīda (N - nucleocapsid) proteīns. Tests tiek rekomendēts pacientiem ar apstiprināto Covid-19 infekciju (SARS-CoV-2 RNS pozitīvs), kā arī pacientiem ar aizdomām par pārslimoto Covid-19 infekciju. Pozitīvs rezultāts norāda uz antivielu klātbūtni cilvēka organismā pret SARS-CoV-2 vīrusu un specifiskās imunitātes veidošanos. Ir jāņem vērā, ka daļai no pacientiem, imūnās sistēmas specifiskās darbības dēļ, antivielas var neveidoties.

Anti-SARS-CoV-2 noteikšanai tiek izmantotas ROCHE Diagnostics Roche (Šveice) testēšanas sistēmas (CE sertifikāts).
Nosaukums: Antivielas pret SARS-CoV-2
Cena: 5,05 EUR
(Nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu un materiāla apstrādi saskaņā ar cenrādi)

Antivielas pret SARS-CoV-2 S (anti-SARS-CoV-2 S)

Kvantitatīvais imūnķīmiskais tests antivielu (ieskaitot IgG klases) noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusa S (spike – pīķa) proteīniem. SARS-CoV-2 vīrusa S proteīni satur specifiskos RBD (receptor-binding-domain) receptorus, ar kuru palīdzību notiek cilvēka (saimnieka) šūnas inficēšanās.
Testsistēmas sastāvā ir rekombinantais S (spike) proteīns. Tests tiek rekomendēts pacientiem ar pārslimoto, vai aizdomām par pārslimoto Covid-19 infekciju. Īpaši tests tiek rekomendēts personām pēc vakcinācijas pret Covid-19 infekciju, lai sekotu imūnās atbildes veidošanai un tās noturības izvērtēšanai. Testu tiek rekomendēts veikt sākot ar 14. dienu pēc infekcijas simptomu parādīšanās vai pēc vakcinācijas.

Anti-SARS-CoV-2 kvantitatīvai noteikšanai tiek izmantotas ROCHE Diagnostics Roche (Šveice) testēšanas sistēmas (CE sertifikāts).
Nosaukums: Antivielas pret SARS-CoV-2 (S)
Cena: 12.00 EUR
(Nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu un materiāla apstrādi saskaņā ar cenrādi)

IgG klases antivielas pret SARS-CoV-2 – kvantitatīvi (anti - SARS-CoV-2 kvant.)

Kvantitatīvais imūnķīmiskais tests IgG klases antivielu noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusu, ieskaitot, neitralizējošo antivielu noteikšanai, kas tieši sasaistās ar vīrusu un bloķē infekcijas procesu. Testsistēmas sastāvā ir S1 (spike – pīķa) proteīns. Tests tiek rekomendēts imūnās atbildes noteikšanai pacientiem ar pārslimoto, vai aizdomām par pārslimoto Covid-19 infekciju, kā arī personām pēc vakcinācijas. Ņemot vērā, ka tests ir paredzēts IgG klases antivielu kvantitatīvai noteikšanai, tests tiek rekomendēts imunoloģiskās atbildes noturības izvērtēšanai un dinamiskai novērošanai.

Anti-SARS-CoV-2 IgG kvantitatīvai noteikšanai tiek izmantotas Abbott Laboratories (Īrija) testēšanas sistēmas (CE sertifikāts).
Nosaukums: IgG klases antivielas pret SARS-CoV-2 kvant.
Cena: 12.00 EUR
(Nepieciešams papildus apmaksāt asins noņemšanu un materiāla apstrādi saskaņā ar cenrādi)

Analīzes var nodot jebkurā Centrālās laboratorijas filiālē. Testēšanai nav nepieciešama speciālā sagatavošanās.
Analīzes izpildes laiks: 24 st.
Kad veikt izmeklējumus? Testus rekomendēts veikt sākot ar 14. dienu pēc inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu vai pēc vakcinācijas.


Antivielu pret SARS-CoV-2 vīrusa veidošanas posmi


Pēc inficēšanas ar SARS-CoV-2 vīrusu cilvēka organismā, pateicoties imūnās sistēmas darbībai, sāk veidoties specifiskas antivielas, kas turpmāk nodrošina cilvēka organisma aizsardzību vai imunitāti pret Covid-19 infekciju.
Ir zināmas vairākas specifisko antivielu klases. Covid-19 infekcijas gadījumā veidojas IgA, IgM un IgG klases antivielas. IgA klases antivielas vai sekretorās antivielas, kas atrodas gļotādu sekrētos, sāk veidoties 4.-5. dienā pēc inficēšanās. IgM klases antivielas sāk veidoties no 5.-6. dienas un tos var novērot slimības akūtajā fāzē. IgG klases antivielas sāk veidoties sākot ar 7.-9.-14.?dienu, sasniedzot pietiekošo daudzumu sākot ar 14.dienu. IgG antivielu klātbūtne var liecināt par imunitātes veidošanos pēc pārslimotas infekcijas vai pēc imunizācijas.
Pēc inficēšanās vai vakcinācijas gaitā pieaug antivielu saistīšanās spēja ar vīrusa antigēniem - šo procesu sauc par afinitātes nobriešanu. Antivielas ar augstu afinitāti var izraisīt neitralizāciju, atpazīstot un saistot specifiskas vīrusa daļas vai epitopus. SARS-CoV-2 infekcijas gadījumā antivielas, kas ir vērstas pret pīķa (S) un nukleokapsīdu (N) proteīniem, veidojas, jau sākot ar 9. dienu, un tas korelē ar spēcīgu neitralizējošu atbildes reakciju vai spēju bloķēt vīrusu un neļaut infekcijas procesam izplatīties.

Ilustratīvā SARS-CoV-2 infekcijas gaita

Ilustratīvā SARS-CoV-2 infekcijas gaita

Antivielu pret SARS-CoV-2 vīrusa veidošanas posmi

chat3