Ilgais ceļš pretī medmāsas profesijai

Solvita pie savas gleznasViena no laboaratorijas darbiniecēm, kas pacientus sagaida Limbažu filiālē, ir Solvita LEGZDIŅA. Līdz šim poliklīnikas apmeklētāji viņu pazina kā laipnu medmāsiņu, kura strādā kopā ar acu ārsti. Un satiks viņu tur atkal tajās nedēļas dienās un stundās, kad acu ārste pieņems pacientus. Diemžēl Limbažos tas nu notiek retāk, tāpēc Solvita priecājas, ka tagad par viņas otro darbavietu kļuvusi Centrālā laboratorija, kuras Limbažu filiāles kabinets atrodas poliklīnikas 1. stāvā līdzās aptiekai. Neliels, bet gaišs un ērts gan darbiniecēm, gan pacientiem.
Pretī savai medmāsiņas profesijai Solvita gājusi pa līkloču ceļu, strādājusi dažādus darbus, tai skaitā arī par sanitāri slimnīcas neiroloģiskajā nodaļā. Tomēr šis grūtais darbs viņu nav atbaidījis no medicīnas, bet aizvedis līdz Sarkanā Krusta koledžai un tālāk uz Latvijas Universitāti, kur bakalaura studijās iegūta internās aprūpes māsas kvalifikācija. Taču situācija medicīnā ir tāda, ka jābūt gatavam atkal un atkal apgūt ko jaunu, šobrīd tā ir laboratorijas māsas pieredze.
Šajā darbā galvenais ir koncentrēšanās spēja, precizitāte. Gan datorā precīzi ievadīt visus datus, gan, ņemot analīzes, vēnā precīzi trāpīt. Gadās - cilvēks nākot nosalis, asinsvadi sarāvušies. Problemā tisks var būt arī tāds pacients, kurš lieto maz šķidruma. Bet ar to visu jātiek galā!
Un ir prieks, ka viss izdodas labi.

Kad medmāsas baltais halātiņš novilkts, Solvita labprāt izpaužas radoši: viņa jau vairākus gadus dzied korī Doma, tāpēc ik nedēļu divi vakari aizrit mēģinājumos  Limbažu  kultūras  namā.  Dziedāt
Solvitai patīk jau kopš bērnības. Un Domā viņa sastapusi atsaucīgus, interesantus cilvēkus, ar kuriem patīkami kontaktēties. Tāpēc mēģinājumu vakarus sauc arī par atpūtu, lai gan pēc darba pagūst tikai ieskriet mājās un pagatavot savējiem vakariņas. Savējie - tas šobrīd ir dzīvesbiedrs Sandis un meita Laura. Dēls Mārcis nu jau kļuvis patstāvīgs - dzīvo un strādā Rīgā, ir programmētājs. Laura šogad beigs
3. vidusskolas 9. klasi. Abiem bērniem tuva ir mūzika, dēls savam priekam spēlē ģitāru, meita - klavieres. Solvitai gribētos, lai arī viņi reiz izjustu tādu pacilātību, kādu pati piedzīvojusi lielajos Dziesmu svētkos, kad viņas un pārējo Domas dziedātāju balsis saplūda kopkorī…
Pēdējos gados Solvitas hobiju sarakstu papildinājusi gleznošana. Pirmoreiz aizbraukt pie gleznotājiem Delgalvjiem viņu pierunājusi Jautrīte Legzdiņu. Bet interese atmodināta jau pirmajā nodarbībā, un tagad Solvita uz šīm nodarbībām Saulkrastos dodas regulāri. Jo katrreiz var iemācīties kaut ko jaunu. Šajā izstādē Solvita piedalās ar vienu gleznu, bet starp citām šo darbu ievēroju uzreiz, īpaši izteiktās faktūras dēļ.
Bet visas ģimenes kopējais hobijs ir ceļošana tepat pa Latviju vai tālāk. Pērn iepazīta Austrija, šovasar iecerēts aizbraukt uz Šveici. Un, kad cilvēks ir priecīgs, ar dzīvi apmierināts, tad arī darbs veicas.

chat3

Uzziņu tālrunis

Uzziņu tālrunis

Tālrunis: +371 67334433

Tālruņa darba laiks:

Darba dienās 7.00-20.00

Sestdienās 8.00-17.00

Svētdienās 8.00-16.00

Adrese

Juridiskā adrese:
Šarlotes iela 1B, Rīga, LV-1001
Biroja adrese:
Šarlotes iela 1B, Rīga, LV-1001
Reģ. Nr. 40003210801

Sadaļas

Sadaļas

Яндекс.Метрика

Privātuma politika | Datu aizsardzība
Copyright © 2019 Centrālā Laboratorija. Visas tiesības aizsargātas