SIA “Centrālā laboratorija” paplašina diagnostikas iespējas Latvijā

Facebook icon
Instagram icon
Linkedin icon

Kļūstot par modernāko laboratoriju Baltijā, “Centrālā laboratorija” turpina ieviest jaunas analīzes, kas paplašina laboratoriskās diagnostikas iespējas un ir priekšnoteikums efektīvai profilaksei un ārstēšanai.

“Mēs turpinām investēt jaunos pakalpojumos, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam nodrošinātu mūsdienīgus un personalizētus risinājumus veselības aprūpē. Šopavasar atklātā automatizētā laboratorija sniedz mums iespēju strādāt vēl efektīvāk, kā arī ļauj mūsu speciālistiem aktīvāk iesaistīties jaunu laboratorisko izmeklējumu ieviešanā,” norāda Zane Kaktiņa, SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja.

Jaunums Latvijā: ādas punch biopsijas smalko šķiedru izmeklēšana

“Centrālā laboratorija” pirmā un vienīgā Latvijā piedāvā ādas punch biopsijas smalko šķiedru imūnhistoķīmisku izmeklēšanu ar PGP 9.5 antivielām, kas saskaņā ar starptautiskām klīniskajām vadlīnijām ir zelta standarts smalko nervu šķiedru polineiropātijas diagnostikā. Smalkās nervu šķiedras atbild par sāpju un temperatūras jutību un ietekmē dažādu orgānu darbību; ja tās ir bojātas, attīstās neiropātijas simptomi, piemēram, nepārejošas sāpes, jušanas traucējumi rokās un kājās un citi. “Centrālās laboratorijas” ieviestā analīze nodrošina pierādījumos balstītu slimības noteikšanu un ārstēšanu un rada nozīmīgu ieguvumu pacientiem, kuri līdz šim ierobežoto diagnostikas metožu dēļ nevarēja saņemt atbilstošu terapiju.

Alcheimera demences ģenētiskā riska tests

“Centrālā laboratorija” tagad piedāvā arī Alcheimera demences ģenētiskā riska testu, kas ļauj noteikt ar šīs slimības attīstību saistītā apolipoproteīna E (APOE) gēna variantus. Ģenētiska predispozīcija nenozīmē, ka cilvēks noteikti saslims, taču zināšanas par to ļauj rīkoties laikus. Aptuveni 40 % Alcheimera slimības riska faktoru var mazināt, koriģējot dzīvesveidu un kontrolējot citu saslimšanu, piemēram, arteriālās hipertensijas, cukura diabēta vai aptaukošanās, attīstību.

Ātrāka un precīzāka laboratoriskā diagnostika

Uzņēmums turpina modernizēt arī testēšanas sistēmas, lai nodrošinātu vēl ātrākus un precīzākus analīžu rezultātus. Piemēram, bakteriālas infekcijas urīnā “Centrālā laboratorija” piedāvā noteikt 3-6 stundu laikā līdzšinējo 2-3 dienu laikā. Tas ļauj nepieciešamības gadījumā laikus uzsākt ārstēšanu, izvairīties no nevajadzīgas antibiotiku lietošanas un antibiotiku rezistences. “Centrālā laboratorija” Latvijā mērķtiecīgi paplašina mūsdienīgas, kvalitatīvas un ērtas diagnostikas pieejamību, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību.

chat3

Cookies manager