Vīrieša veselības mēnesis - „Movember”


psa 2019 webDiemžēl viena trešdaļa vīriešu neveic regulāras veselības pārbaudes, jo uzskata, ka ar viņiem viss ir kārtībā. Mūsu sabiedrībā vīriešu dzimtes pārstāvji pret savu veselību attiecas diezgan vieglprātīgi, pie ārsta dodas tikai tad, kad patiešām jau ir ļoti slikti vai dzīves biedru iedrošināti. Latvijas statistikas dati liecina, ka vīriešu vidējā dzīvildze ir daudz īsāka nekā sievietēm. Laiks atteikties no aizspriedumiem – veselības pārbaudi vēlams veikt vismaz vienu reizi gadā. Jāsaprot, ka nav neārstējamu slimību, tās tikai jāatklāj laicīgi. Ap 35 gadiem vīrietim jau jāsāk nopietni rūpēties par savu veselību, ja arī nav nekādu simptomu.     

Īpaši jāatzīmē PSA tests, kas ir būtisks visiem vīriešiem no 40 gadu vecuma. PSA jeb prostatas specifisko antigēnu nosaka asins serumā – gan brīvā veidā, gan kopējo PSA līmeni. Tas norāda uz priekšdziedzera jeb prostatas funkcionālo darbību. PSA analīze tiek izmantota prostatas vēža skrīninga programmas ietvaros, sakarā ar to, ka prostatas vēzis ir viens no visbiežākajām onkoloģiskajām saslimšanām vīriešiem.

Kungiem pēc 50 gadu vecuma vienu reizi gadā jānodod fēces, lai noteiktu slēptās asinis fēcēs, ko izmanto kā kolorektālā vēža skrīninga metodi ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās Pasaules valstīs.

Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 50 Centrālās Laboratorijas filiāles, kurās ir pieejams specializētais analīžu komplekss vīrieša veselības stāvokļa izvērtēšanai.

Novembrī aicinām ikvienu vīrieti parūpēties par savu veselību un esam sagatavojuši īpašu akciju.Uzrādot KUPONU – PSA izmeklējums bez maksas!

Atvērt KUPONU bezmaksas PSA izmeklējumam:

 Akcija spēkā līdz 30.11.2019.

Nepieciešamības gadījumā urologa konsultācijas nodrošina Veselības centru
apvienības ārsti: https://www.vca.lv/arstnieciba/urologs.html

 

 

 


Sadarbībā ar AIWA ClinicAIWA Clinic logo

AIWA klīnika ir izstrādājusi īpašu programmu kungiem, lai veselības stāvokli varētu pārbaudīt ātri un komfortabli - lieki netērējot laiku. Ieguvums ir ne tikai laiks, bet arī individuālā pieeja. Divās līdz trīs dienās var iziet visus nepieciešos izmeklējumus. Sāpes, nogurums, nespēks, miega, vēderizejas un urinācijas traucējumi - tie jau ir nopietni simptomi, kas norāda uz to, ka nepieciešams nodot analīzes. Ar laboratoriskām analīzēm vien jau iespējams izvērtēt nieru un aknu funkcionālo stāvokli, vēlams noteikt arī glikozes koncentrāciju, izvērtējot iespējamus ogļhidrātu vielmaiņas traucējumus, un lipidogrammu, kas norādīs uz kardiovaskulāro risku. Lai izvērtētu sirds funkcionālo stāvokli, veic veloergometriju un elektrokardiogrāfiju.

Pēc analīžu nodošanas un izmeklējumu veikšanas jāatgriežas pie terapeita, lai saņemtu rekomendācijas par to, kā uzlabot veselības stāvokli atkarībā no analīžu un izmeklējumu rezultātiem. Vien dažas stundas divu līdz trīs dienu laikā gadā var un vajag atvēlēt savai veselībai. To var veikt ikviens - arī bez ārsta nosūtījuma.

www.aiwaclinic.lv

 

chat3