Centrālās laboratorija analīžu kategorijas

Apraksts

Latvijā ar vīrushepatītu C ir inficēti vairāki desmiti tūkstošu iedzīvotāju. Realitātē inficēto cilvēku skaits varētu būt daudz lielāks, jo ne visi iedzīvotāji ir veikuši šai infekcijai specifiskus laboratoriskos izmeklējumus. Tāpēc aizvien nezina - vai kādreiz ir bijusi saskarsme ar C hepatīta vīrusu, vai, iespējams, pašlaik ir inficēti.

Vienīgais veids kā atklāt vīrushepatītu C, nododot asins analīzes. No sākuma vajag noteikt antivielas pret C hepatīta vīrusu – anti-HCV.

  • Analīzes varat nodot ar vai bez ārsta nosūtījuma.
  • Nav nepieciešams ierasties tukšā dūšā, tāpēc izmantojiet iespēju nodot analīzes pēcpusdienā, negaidot rindā.

“Pirmais izmeklēšanas solis - laboratoriski pārbadīt antivielu klātbūtni. Ja rezultāts ir pozitīvs, notiek tālākā izmeklēšana. Vispirms vajag noskaidrot, vai pacients kādreiz ir pārslimojis šo infekciju, pat varbūt nemaz to nepamanot – tad turpmāka izmeklēšana uz vīrusa antigēnu vai RNS klātbūtni būs negatīva, vai pacientam pašlaik ir akūts vai, iespējams, hronisks vīrushepatīts C – tad minētie rādītāji visdrīzāk būs pozitīvi. Hroniskā vīrushepatīta C gadījumā arī ir ļoti svarīgi veikt laboratoriskos izmeklējumus, lai noskaidrotu, vai pielietotā terapija ir efektīva. Šādos gadījumos obligāti vajag noteikt C hepatīta vīrusa RNS koncentrāciju vai vīrusa slodzi pacienta asinīs. Pašlaik Latvijā ir pieejama ļoti efektīva valsts apmaksāta terapija, un slimība mūsdienās tiek ārstēta ar labiem rezultātiem. Jāatceras, ka pret vīrushepatītu C nav pieejama vakcinācija. Tāpēc ņemot vērā salīdzinoši augsto slimības izplatību Latvijā, aicinu būt atbildīgiem par savu veselību un veikt pirmo soli slimības atklāšanai,” skaidro SIA “Centrālā laboratorija” valdes locekle, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Jeļena Storoženko.

POGA

 

Cena
9,05 €
NVD
Kompensācija

chat3